Merrni cmimin e ri të 2024 Tani!

Ekranet Indoor

Karakteristikat kryesore

1.Pixell: 2.5 / 3/4/5.

2. Materiali: Die Cast.

3. Mënyra e mirëmbajtjes: Shërbimi përpara.

4. LED: LED të zinj.

5. Shkalla e rifreskimit: 1920 / 3840hz

6. Zbatimi: Salla e Takimit, Supermarketi, Salla e Ekspozites, Salla e kontrollit, holli i hotelit, pritja e ndërmarrjes, klasa, kinema, etj.

Projektet e perfunduara së fundmi

Konfigurimi

1. Pixel: 4mm.

2. Madhesia e ekranit : 5.12m(W) x 3.072m(H).

3. Pixel te ekranit: 1280(W) x 768(H).

4. Destinacioni: Nigeria.

5. Zbatimi: Ekrani Rental LED per Kishën.

Parametrat e ekranit Indoor LED

ITEMUNITI2.5I3I4I5
LED TypeN/ASMD2121SMD2121SMD2121SMD2121
Pixel Pitchmm2.5345
Ingress ProtectionIP31, not water-proof, indoor installation only
Viewing Distancein/meter98/2.5118/3155/4195/5
Driving TypeScan1/321/321/161/16
Module Sizemm160×160192×192256×128320×160
Module PixelPixel64×6464×6464×3264×32
Cabinet Sizemm480×480576×576512×512640×640
Cabinet ResolutionPixel192×192192×192128×128128×128
Module MaintenanceN/AFront / back
Cabinet MaterialN/ADie-casting aluminum
Cabinet WeightKG14
BrightnessNits800-1000
Refresh rateHz1920/3840
Digital ProcessingBit14
Gray ScaleLevel16384
ColorsMillion687
Color TemperatureDeg.K3,200-9,300 Adjustable
Brightness ControlN/A255
Contrast RatioN/A4000:1
Viewing Angle HDeg.140
Viewing Angle VDeg.140
AC SperationVAC90~264
Power Consumption(Max/Avg)W/m2800/250
Storage Tem.F/C-4 ~ 140F/-20C ~ +60C
Storage HumidityRH10% ~ 85%
Operating Tem.F/C-4F ~ 140F/-20C ~ +60
Operating HumidityRH10% ~ 85%
Lift time(50% brightness)Hour100,000
Installation TypeN/AStack, Hanging, Fixed, Wall mount
Control ModeN/AVideo Sync
Video EffectN/A2K, 4K

Ekrani Indoor LED: Udhëzuesi i fundit


Teknikisht, është një pajisje e fuqishme e ekranit dinamik për shfaqjen e të dhënave e cila është krijuar për përdorim të brendshëm. Përdoret kryesisht për shfaqjen e videove ose imazheve.

Ekzistojnë dy lloje kryesore të ekraneve LED, outdoor dhe indoor. Për të gjitha qëllimet dhe kërkesat , ky artikull do të flasë për ekranet LED të indoor.

Kapitulli 1: Cfarë është një ekran Indoor LED?

Indoor led screen

Dallimi kryesor midis dy llojeve është se ekrani LED i brendshëm është më pak i ndritshëm se ai i jashtëm.

Kjo për shkak se ekranet LED të brendshme nuk duhet të konkurrojnë me kushtet e ashpra të ambienteve të jashtme. Plus, nuk ka shumë rreze  dielli që të luftojne me ambiente të mbyllura.

Një tjetër ndryshim i madh midis të dyve është qëndrueshmëria dhe ndërtimi i tyre. Ekranet LED në natyrë janë bërë për të luftuar me të gjitha kushtet e motit.

Pra, natyrshëm, ajo ka të gjithë mbrojtjen që i nevojitet per të instaluar. Sa për ekranet LED të brendshme, mbrojtja e motit është vetëm opsionale. Së fundmi, ekranet LED të brendshme kanë rezolucione që janë ideale për shikim më të afërt.

Kapitulli 2: Cili është ndryshimi midis një ekrani Indoor LED dhe projektuesit?

LED and indoor projector

Kur jeni duke kërkuar për një pajisje të ekranit të brendshëm, në të vërtetë ekzistojnë dy mundësi për të zgjedhur. Mund të shkoni në një ekran LED ose një projektor LED. Por cili është ndryshimi? Le të shohim më nga afër.

Shkëlqimi

Për sa i përket shkëlqimit, ekrani LED është padyshim më i mirë se një projektor. Pavarësisht se çfarë lloji të projektorit do të përdorni, një ekran LED akoma do shfaqe me se miri  shkëlqimin.

Kjo për shkak se një ekran ne mur LED po përdor dritën e drejtuar, ndërsa projektori LED do të përdor dritën e reflektuar.

Për ta shtuar atë, duhet të merrni në konsideratë edhe distancën e projektuesit në ekran. Ky është një faktor tjetër pse projektuesit LED humbasin shkëlqimin e tyre.

Madhësia
Madhësia nuk është gjithashtu çështje për një ekran në  mur LED. Sa për projektuesit, ata secili kanë kapacitetin e tyre maksimal të madhësisë.

Kështu që madhësia e ekranit për një projektor LED do të jetë fikse. Për sa i përket një ekrani në muri LED, praktikisht nuk ka kufi në madhësinë e murit që dëshironi të keni.

Për sa kohë që muri që do të planifikoni të vendosni ekranin LED / muri dhe do të jetë në gjendje ta mbështesni atë, ju mund të kaskadoni çdo numër të ekraneve LED dhe të keni çdo lloj rezolucioni që dëshironi (4K, 2K, apo edhe vetëm HD).

Kosto
Në përgjithësi, ekranet LED janë më të shtrenjta se projektuesit LED . Por nëse faktoni në kostot e mirëmbajtjes së secilit, do të jeni në gjendje të kurseni më shumë nëse investoni në një ekran LED.

Kjo është për shkak se zëvendësimi i një llambë LED për projektorin tuaj është përgjithësisht më e kushtueshme sesa zëvendësimi i modulit LED në murin tuaj LED. Pra, edhe pse një ekran LED kushton më shumë përpara, do të keni mundësi të kurseni më shumë me kalimin e kohës me të.

Performance

Për sa i përket performancës, të dy kanë përparuar aq shumë sa që janë praktikisht identikë. Avantazhi i vetëm që merrni kur përdorni ekranet ne  mure LED është se nuk do të duhet të shqetësoheni për dritën e ambientit.

Kapitulli 3: Aplikimi i shenjave ne Indoor Led

Indoor application

Ka shumë mënyra për të përdorur shenja ne LED . Këtu janë ato më të njohurat.

 1. Prodhimi në fabrika – ju mund të përdorni ekranet elektronike LED për të treguar informacionin e prodhimit të fabrikës. Në këtë mënyrë, ju lehtë mund të mbani gjurmët e prodhimit tuaj dhe të bëni rregullimet e nevojshme.
 2. Ekrani për dhomat e tregtimit / qendrat e thirrjeve – këto shenja LED mund të përdoren për të shfaqur informacionin përkatës për njerëzit që ndodhen brenda dhomave të tregtimit për t’u përdorur. Për shembull, vlerat e aksioneve, zonat kohore, thirrjet për radhë, etj…
 3. Si një tabelë rezultati – edhe kjo është shumë e zakonshme gjithashtu.
 4. Tabelat e rezultateve LED zakonisht përdoren në çdo arenë sportive ose në ndonjë vend sportiv.
 5. Qëllimet e shitjes me pakicë – bizneset me pakicë mund të përdorin shenja LED për të promovuar prodhimet e tyre të fundit ose ato me zbritje.
 6. Bordet e pritjes – ju mund të përdorni ekranet LED në këmbë për të mirëpritur mysafirët në zyrën tuaj, hotelin apo edhe në shtëpinë tuaj.
 7. Argëtimi – kjo është mënyra më e thjeshtë për të përdorur ekranet LED të brendshme. Mund ta përdorni për përdorim personal ose për ngjarje argëtuese si koncerte, dasma dhe ngjarje të tjera që mund të përfitojnë prej tij. Mundësitë janë të pafundme.
 8. Ekspozita dhe prezantime jane vendet ku ju mund t’i përdorni këto ekrane për të shfaqur promovime në ekspozita dhe ekspozita. Ju madje mund ta përdorni atë për të informuar mysafirët tuaj për gjithçka që dëshironi.

Kapitulli 4: Cfarë duhet të konsideroni para se të blini një ekran Indoor LED?

Para se të shkoni dhe të blini një ekran Indoor LED , janë saktësisht pesë faktorë që duhet të merrni parasysh. Këta faktorë do të diktojnë se çfarë lloji të ekranit LED të brendshëm do t’ju duhet të merrni.

 1. Gjëja e parë që duhet të merrni parasysh është këndi i pamjes. Ju duhet të mendoni se si ekrani do të shikohet nga audienca juaj. A duhet të shihet nga çdo kënd? A keni nevojë për një ekran më të gjerë për të shfaqur gjithçka që ju nevojitet? Këto janë elementët që ju duhet të merrni në konsideratë.

 2. Shkëlqimi është një faktor tjetër që duhet të merrni parasysh. Shkëlqimi standard për shtëpinë është 800-1200, kështu që do të duhet të siguroheni që ekrani LED i brendshëm që merrni është diku rreth këtij diapazoni të shkëlqimit.

 3. Sipërfaqja është një tjetër gjë që ju duhet të konsideroni para se të blini një ekran Indoor LED. Shkallësia standarde është ± 1 mm. Prandaj sigurohuni të pyesni nëse ekrani LED bie nën atë standard. Normalisht, ekranet LED me dollapë alumini janë zgjedhja më e mirë për ekranet LED të brendshme.

 4. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh llojin e LED që dëshironi të përdorni. Ekzistojnë dy lloje të LED-ve për përdorim të brendshëm. Njëra është LED i bardhë SMD dhe tjetri është LED i zi SMD. LED-të e zezë SMD përdoren më së shumti për lartësinë e pikselave që është më e ulët se 5 mm. Nëse kjo ndodh, atëherë është më mirë të zgjidhni LED-et e zeza.

 5. Së fundmi, duhet të kontrolloni nëse ka pixel te ulet . Një ekran LED është i përbërë nga shumë LED me pixel të vogël. Pra, natyrisht, pikselët më pak të ulet do të rezultojnë në një ekran më të mirë. Ka mënyra për të kontrolluar nëse ka pixel të ulet. Një kërkim i thjeshtë në internet do t’ju çojë në disa teste pixel të ulet  që mund të bëni.

Duke u siguruar që të merrni parasysh këto pesë faktorë, do të keni mundësi të zgjidhni ekranin e duhur Indoor LED për nevojat tuaja.

FAQ1: Si mund të marr ekranin Indoor LED në vendin tim ?

Renditja nga ne është mjaft e lehtë. Nëse keni provuar të importoni mallra nga Kina më parë, thjesht mund të kërkoni nga transportuesi juaj i mallrave që të vijë direkt në fabrikën tonë për të marrë mallrat.

 

Ne do të jemi në gjendje të caktojmë një kohë që ata të marrin porosinë tuaj. Nëse transportuesi juaj nuk e bën atë lloj gjëje, atëherë ne mund ta rregullojmë atë që porosia të dorëzohet në port me kamion.

 

Nëse nuk keni provuar të importoni mallra nga Kina, ka një mënyrë më të lehtë dhe më të sigurt për të bërë transaksionin. Ne mund të dërgojmë porosinë tuaj drejtpërdrejt në portin tuaj lokal, aeroportin ose depon / kompaninë tuaj përmes detit, ajrit ose dorëzimit derë më derë.

FAQ2: Po në lidhje me kohën e dorëzimit?

Ne me të vërtetë e vlerësojmë kohën e klientit tonë. Kjo është arsyeja pse përqendrimi i kompanisë sonë është gjithmonë te cilësia e produktit dhe kënaqësia e klientit.

 

Kjo është arsyeja pse të gjitha mallrat prodhohen sipas porosisë së klientit. Në këtë mënyrë, ne mund të garantojmë që mallrat bëhen gjithmonë direkt.

 

Ne gjithashtu garantojmë se nuk do të shesim stoqet që janë vendosur për një kohë të gjatë.

 

Prodhimi i një ekrani LED të brendshëm nën 100 metra katrorë zakonisht do të zgjasë rreth 15-20 ditë pune. Kjo  gjë përtej kësaj do të zgjasë më shumë, por cilësia është akoma e garantuar të jetë në gjendje pune perfekte përpara dërgesës.