Merrni cmimin e ri te 2024 Tani!

Ekranet Poster

Karakteristikat kryesore

 1. Fusha e piksel: 1.75 / 2 / 2.5.
 2. Madhësia e kabinetit: 1897x570x33mm.
 3. Materiali: Die Cast.
 4. Shkëlqimi: 1000-3100nits.
 5. Pesha e Poster LED: 28KG.
 6. Shkalla e rifreskimit: 3960Hz.
 7. Aplikimi: Tren me shpejtësi të lartë, aeroport, Shitje, arsim, hotel, dyqan telefoni celular, dyqane Auto 4S, etj.

Projektet e perfunduara se fundmi

Konfigurimi

 1. Piksel: 1.75mm.
 2. Sasia e ekranit: 11 copë.
 3. Destinacioni: Shqipëria.
 4. Aplikimi: Stacioni televiziv.

Parametrat e ekranit Poster LED 

ITEM UNIT 1.75 2 2.5-I 2.5-O
LED Type N/A RGB ( SMD 3-in-1 )
Pixel Pitch mm 1.75 2 2.5 2.5
Ingress Protection IP IP34
Viewing Distance in/meter 69/1.75 79/2 98/2.5 98/2.5
Driving Type Scan 1/40 1/32 1/27 1/27
Screen Dimension mm 1920x570x33
Module maintenance N/A Back service with the best flatness and gap free
Cabinet Material N/A Die-casting aluminum
Cabinet Weight KG 28
Brightness Nits 1100 1100 1100 3100
Refresh rate Hz 3960
Digital Processing Bit 16
Gray Scale Level 16384
Colors Million 687
Color Temperature Deg.K 3,200-9,300 Adjustable
Brightness Control N/A 255
Contrast Ratio N/A 5000:1
Viewing Angle H Deg. 140
Viewing Angle V Deg. 140
AC Speration V AC90~264
Power Consumption(Max/Avg) W/m2 800/250
Storage Tem. F/C -40 ~ 140F/-40C ~ +60C
Storage Humidity RH 10% ~ 90%
Operating Tem. F/C -4F ~ 122F/-20C ~ +50
Operating Humidity RH 10% ~ 90%
Lift time(50% brightness) Hour 100,000
Installation Type N/A Standing, Hanging, Fixed
Control Mode N/A Video Sync/ Async with mobile phone APP

Ekranet Poster LED : Udhëzuesi Ultimate

Kapitulli 1: Cfarë është një ekran poster LED?

A keni parë një ekran poster LED? Kjo është një pamje e zakonshme në qendrat tregtare. Në thelb, një ekran LED poster ose “ekran statik” është siç njihet më shumë, është një lloj pajisje e ekranit që përdoret kryesisht për qëllime reklamimi.

Dizajni i saj fillestar ishte të shfaqte një pamje statike në formën e ndërrimit të kohës. Por ajo më pas ka evoluar dhe tani është e aftë të shfaqë video gjithashtu.

Ekziston edhe një version më i avancuar i kësaj. A e dini se tashmë janë ndërtuar ekranet LED që janë në gjendje të hyjnë në internet?

Që nga prezantimi i serverave cloud, përdoruesit tashmë mund të përdorin telefonin e tyre celular, tabletë, kompjuter ose terminale të tjera të të dhënave për të përpunuar informacionin e të dhënave përmes serverit cloud.

Kjo u lejon atyre të hyjnë në të dhënat në serverin cloud dhe pastaj të shtyjnë përmbajtjen në ekranin LED të ekranit në çdo kohë dhe kudo. Kjo është e përshtatshme edhe në ditët e sotme.

Kjo teknologji është implementuar tashmë në ekranet e posterave LED. Këto ekrane janë të afta të shfaqin imazhe dhe video HD dhe kanë shpejtësinë e rifreskimit 3840Hz.

Ai gjithashtu ka një kënd shikimi të gjerë 140 shkallë dhe ka aftësinë të ndahet në ekrane të shumta pa një vijë ndarese. Këto ekrane të lehta dhe të pakta LED mund të lëvizin gjithmonë lehtë. Kjo është bukuria e këtij lloji ekrani.

Kapitulli 2: Aplikime për Ekranin e Poster LED

Siç u përmend më lart, këto ekrane posterësh LED përdoren për reklamim. Kjo është arsyeja pse i shihni zakonisht në këto vende:

 

 1. Qender tregtare
 2. teatrot
 3. hotel
 4. aeroport
 5. Stacione hekurudhore me shpejtësi të lartë
 6. Dyqanet
 7. Ekspozita dhe vendet e ekspozitës
 8. Dyqane markash
 9. Vendet e performancës
 10. Salla konferencash në shkallë të gjerë

 

Zakonisht i shihni në qendrat tregtare që shfaqin produktet më të fundit që janë zbuluar ose ndonjë informacion në lidhje me promovimet dhe zbritjet e tyre.

Ato po përdoren gjithashtu në kinema, konkretisht janë jashtë teatrove. Ata zakonisht shfaqin disa skena të filmit që po shfaqen aktualisht në mënyrë që ata të mund të tërheqin vëmendjen e audiencës së mundshme ose të informojnë njerëzit se çfarë lloji  filmi po tregon aktualisht.

Një tjetër vend i zakonshëm që shihni ekranet e posterave LED është në aeroportet. Tani përdorimi për këto pajisje nuk është normalisht për qëllime tregtare.

Në vend të kësaj, këto pajisje ekrani përdoren për të shfaqur informacionin e fluturimit. Do të shihni normalisht mbërritjet dhe nisjet e fluturimit në këto ekrane LED.

Eshtë pak më ndryshe nga aplikacioni normal tregtar, por gjithsesi vjen mjaft i dobishëm.

E njëjta gjë mund të thuhet në stacionet hekurudhore me shpejtësi të lartë. Ashtu si në aeroportet, ekranet poster  LED janë gjithashtu duke u përdorur për të treguar orarin e trenit për ditën.

Edhe pse disa nga këto ekrane janë duke u përdorur gjithashtu për të shfaqur reklama, por kryesisht, do t’i shihni ata që shfaqin oraret e trenave.Siç mund ta shihni, këto ekrane LED kanë dy përdorime kryesore. Ato ose janë për përdorim tregtar ose informues.

 

Ato përdoren për qëllime tregtare kur shfaqin reklama të markave specifike.

Ato bëhen pajisje për shfaqjen informative kur ato përdoren për të shfaqur informacione të rëndësishme si oraret e trenave, nisjet e aeroplanit dhe mbërritjet apo edhe për të ruajtur zbritjet dhe promovimet.

Kapitulli 3: Avantazhet e ekranit poster LED

Përdorimi i këtij lloji të ekranit LED ka përfitimet e veta. Përveç asaj që Ju përmend më lart ku do të keni mundësinë të kontrolloni atë që do të shfaqet në ekrane edhe pse jeni në një pjesë tjetër të botës (teknologjia Cloud ), ka edhe avantazhe të tjera që sjell ajo në tryezë (disa më shumë e qartë se të tjerët).

 1. Siç e keni vërejtur tashmë, ekranet e poster LED janë të lehta. Kjo e bën shumë të lehtë lëvizjen ose vendosjen në një vend tjetër. Nëse po planifikoni ta merrni me qira, nuk do ta keni të vështirë ta transportoni atë nga vendndodhja.

 2. Gjithashtu është shumë e lehtë për t’u përdorur që është praktikisht një pajisje prizë dhe luajtëse. Plus, ai ka tiparin “ekran pasqyre” që e bën më të lehtë për përdoruesin të shfaq një imazh ose video më tërheqëse.

 3. Ngjyra dhe mprehtësia janë shumë të dukshme sidomos kur përdoren në gjendje qetësie.

 4. Ju do të jeni në gjendje të kontrolloni imazhet statike shumë më mirë, duke ju lejuar kështu të shmangni ndryshimin e shpejta ose të ngadalta të imazhit.

Përveç këtyre avantazheve, ajo që e bën ekranin poster LED me të vërtetë një opsion shumë tërheqës është sistemi i tij inteligjent i telekomandës, i cili do t’ju lejojë të publikoni përmbajtje në çdo kohë dhe kudo. Ju thjesht nuk mund ta gjeni atë në pajisjet e tjera të ekranit.